0 Komentarų
Žuvies patiekalo gaminimas
- Jei įmanoma, rinkitės tik šviežią ir kuo šviežesnę žuvį.
- Kepama žuvis gražiau apskrus, jei prieš kepimą nusausinkite ją servetėle.
- Prieš kepant žuvį galima pamirkysite piene ir apvolioti miltuose.
- Žuvį kepti stipriai įkaitintame aliejuje, kad įdėtas žuvies gabalėlis lengvai čirškėtų.
- Skaniausia kepta žuvis – riebi ir sultinga žuvis (menkė, lašiša, riebi silkė, sardinė, ungurys).
- Virti geriausia tinka tas žuvis, kurių mėsa standesnė (šamas, kuprė, tunas). Prie virtos žuvies dera padažai, kurie gali kompensuoti sultingumą.
- Jei galima, žuvies odos geriau nelupti – teisingai iškepus, oda gražiai apskrunda, tampa traški ir suteikia daugiau skonio.
- Prieš kepimą ar virimą žuvies odą keliose vietose galima įpjauti. Taip žuvis geriau išlaiko formą (kepant ne taip išsiriečia) ir geriau pasisavina prieskonius.
- Jeigu kepate filė gabaliukus su oda, į keptuvę su gerai įkaitintu aliejumi gabaliuką guldyti geriau oda viršų. Trumpai apkepinus, apversti. Taip žuvis išliks sultingesnė.
- Prieš kepant žuvį ant iešmų ar grotelių ją reikėtų lengvai pamarinuoti. Bet prieskonių padauginti neverta, kad jie neužgožtų subtilaus žuvies skonio.
- Su kepta žuvimi labiausiai derantys prieskoniai: juodieji ir baltieji pipirai, saldžioji paprika, bazilikai, kalendra, čiobreliai, petražolės, švelnūs prieskoninių žolių mišiniai, mišiniai su citrina. Žuvį geriausia gardinti dviem trim prieskoniais – tuomet jie pašalina nepageidautinus kvapus ir sustiprina žuvies skonį.
- Labai svarbu žuvies ne perkepti, neišdžiovinti. Kepant ploną filė gabalėlį užteks vos 1-2 minučių vienai pusei apkepti, o storam gali prireikti ir 5-7 minučių.